Ana Yatak Takım Megane 1,6 16V K9K K7J (0,25)

  • Marka: KİNG
  • Ürün Kodu:77014751102
  • Üretici Kodu:
  • Stok Durumu:1
  • 455,21TL

Yatak; motorda dönen parçaların arasına sürtünmeyi engellemek amacı ile koyulan parçalara denilmektedir. Motor bloğu ile krank arasında bulunan parçalara krank , piston kolu ile krank arasında bulunanlara ise kol yatak denilmektedir. Krank milinin ön ve arka uç kısımlarında rektifiye edilecek motorun hacmine, yılına ve özelliğine göre belirlenen boşluklar oluşacak şekilde hazırlanmış olan yataklara ise kenar yatak denir.

Ana yatak; motor bloğu ile krank arasına gözle görülemeyecek ve özel olarak hazırlanmış boşluk aracılığı ile araya yağ tabakası oluşturarak blok ve krank arasındaki sürtünmeyi engellemektedir. Aradaki boşluğun az olması ile birlikte sürtünmenin oluşacağı gibi fazla olması ile de yağ şeridi oluşamayacaktır.

Yatak Sardı Nedir?

Araçlarınızda hararet yani motor radyatöründe yer alan suyun kaynaması ile motor sıcaklığı artarak yataklara zarar vermesine denmektedir. Aynı zamanda yağ pompasının bozulması veya motorun yağsız kalması oluşmaktadır.

Yatak Sarması Nasıl Anlaşılır?

Aracınızda yağ ışığı yanması ve motorunuzdan olağan dışı ses gelmesi ile anlayabilirsiniz. Aracınızın motorunu ne kadar erken durdurursanız aracınıza o oranla daha az hasar açmış olacağınız gibi çalışmaya devam ettiğiniz taktirde motor komple susacaktır.

ÜRÜN İSMİ ARAÇ MARKASI ARAÇ MODELİ ARAÇ YILI OEM NO ARAC TİPİ MOTOR TİPİ ÜRETİCİ ADI 9 10
GENEL
text_depomonline_taksit text_depomonline_taksit_tutari text_depomonline_toplam_tutar