İNCI AKÜ 12 VOLT 72 AMPER (AH) FORMÜL A

  • Markalar İNCİ AKÜ
  • Ürün Kodu: İNCİ002
  • Üretici Kodu: İNCİ 002
  • Stok Durumu: 75
  • 480,26TL

Akü Nedir? Nasıl Çalışır?

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, ihtiyaç halinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaza akü denir. Piyasada “batarya”, “akümülatör“, “biriktireç” ve “akım toplar” isimleriyle de anılan akü, otomobilinizin kullandığı elektrik enerjisinin kaynağını oluşturur.

 

Starter Akü Nedir?Akünün Görevleri Nelerdir?

 

·         Aracın motorunun ilk çalışma anında marş motorunun ihtiyaç duyduğu elektrik akımını sağlamak,

·         Araç radyosu, kaloriferi, iç aydınlatları ve dış aydınlatmaları gibi elektrik ihtiyacı duyan aksamların çalışmasını sağlamak,

·         Aracınız yüksek devirde giderken alternatör’ün oluşturduğu yüksek ve bazen oluşan alçak akımları dengelemek akü’nün başlıca görevleridir.

Motorun çalışma etkinliğinden sonra, alternatör tarafından araca elektrik verilir. SLI tipli, yani kurşun-asitli aküler, amper cinsinden ölçülen yüksek bir patlama akımını serbest bırakmak ve daha sonra hızlı bir şekilde şarj etmek için tasarlanmıştır. Bunlar sadece marş görevini yerine getirmekle kalmaz, elektrik enerjisinin kimyasal olarak depolanması ve gerektiğinde tekrar kullanılması ve benzeri birçok işlevi yerine getirir. Tüm bu işlevlerin yanında aküler, aracın elektrik gereksinimleri şarj sisteminden gelen arzı aştığında, gereken ekstra gücü sağlar.  

Genel Olarak Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Aküler genel olarak her ne kadar bakımsız ve bakımlı aküler olarak ikiye ayrılsa da bütün aküler bakım istemektedir. Sulu akülerde su seviyesini ve sarj düzeyini sürekli kontrol etmeniz akünüzün ömrünü arttıracağı gibi genel olarak uzun zamanlı kullanımlarda oluşan kutup başlarında oksitlenmeleri de temizlemeniz gerekmektedir. Bir zımpara yardımıyla kolaylıkla temizleyebileceğiniz kutup başları sizlere daha yüksek marş gücü sağlayacaktır.

Akü sabitleme aparatınızı kontrol ederek akünüzü sarsıntılardan koruyabilirsiniz.

Akü Nasıl Sarj Edilir?

Aküler genel olarak aracın çalışması esnasında Sarj dinamosu yardımıyla kendini doldurma özelliğine sahiptir. Akünüzde herhangi bir kaçak mevcut değil ise aracınız çalışırken akünüzü dolduracağı gibi akü şarj makinesi ile de akünüzü şarj edebilirsiniz.

Akünüz tamamen boşaldı ve aracınız çalışmıyorsa dolu bir akü veya başka bir araç ile “Takviye Kablosu” aracılığı ile aracınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  •         Aracınıza akü’nün bulunduğu yeri en yakın şekilde diğer aracı park ediniz.
  •         Takviye kablosunun bir ucunu (-) kutup’a takınız ve (-) olarak taktığınız kablonun diğer ucunu kendi akünüzün eksi kutubuna takınız. Diğer ucunu ise + kutubuna takınız.
  •         Diğer aracın çalışıyor olması ve hafif şekilde gaz vermesi durumunda 30 saniye sonra marşa basarak aracınızı çalıştırınız.
  •         Aracınızın çalışması ile birlikte bağlantıyı kesebilirsiniz.

Taşdemirler Oto yedek parça aracılığı ile alacağınız her İnci Akü çeşitlerinde 6 ay yol yardımı hediye olduğu gibi en uygun fiyatlarla ücretsiz kargo imkanımız ile kapınıza kadar güvenilir bir şekilde siparişinizin gelmesini sağlıyoruz.

Taşdemirler oto’dan aldığınız tüm akü çeşitleri 24 ay garanti kapsamında olup hangi il ve ilçeden alırsanız alın bizi arayarak size en yakın İnci garanti servisi hakkında destek sağlamaktayız.

ÖNEMLİ NOT: Eski, hurda akülerinizi anlaşmalı kargo firmamız aracılığı ile karşı ödemeli bize göndermeniz takdirinde amper başına güncel fiyatlardan hesabınıza ödeme yapılacaktır.

İnci Akü 12 Volt 72 Amper (Ah) Formül A Düz, inci akü 72 amper fiyatları 2019, 72 amper akü fiyatları gittigidiyor, 72 amper çelik akü fiyatları, inci akü 72 amper 700a, 45 amper akü fiyatları, 72 amper çelik akü fiyatları 2018, inci akü 72 amper yorumları


ÜRÜN İSMİ ARAÇ MARKASI ARAÇ MODELİ ARAÇ YILI OEM NO ARAC TİPİ MOTOR TİPİ ÜRETİCİ ADI 9 10
12 Volt 72 Ah Amper Formül A Düz Kutup Akü Genel Olarak Otomobil Ve Haff Ticari Araçlar İNCİ AKÜ
GENEL

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.