SELENİA TURBO DİZEL MOTOR YAĞI - 10W/40 5 LİTRE

 • Marka: SELENA
 • Ürün Kodu: 10905715
 • Üretici Kodu: 10905715
 • Stok Durumu: Stok Sorunuz
 • 177,08TL

Selenia Motor Yağları Fiat'ın orjinal fabrika dolumu yağları olup bire bir aracınızı ilk aldığınızda motorunda yer alan yağdır. Genelde Fiat araçlar tarafından çok tercih edilen Selenia 10w 40 motor yağı ve 5w 30 selenia partiküllü motor yağı çeşitleridir. Sadece Fiat araçlarınızda değil diğer araçlarınızda da gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Selenia Motor Yağları sizlere en avantajlı ve en uygun fiyatlarla sunulmaktadır.


Motor Yağı Ne İşe Yarar?

Araçlarınızın kalbi olan motor içerisinde yer alan bileşenleri sürtünmeden ve zamanla oluşacak aşınmalardan koruyarak daha performanslı bir çalışma sağlamaya yarayan en temel maddelerden biri olan motor yağı yoğunluk ve akışkanlığı ile sınıflandırılmaktadır. Motor yağının düzenli olarak kontrol edilmesi ve yılda 2 kere olmak üzere değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. Düzenli kontrol edilen araçlarda görülen faydalar nelerdir? sorusunun cevaplarını sıralayalım.

 1. Performansı arttırır.
 2. Daha az yakıt tüketimi sağlar.
 3. Çevre kirliliğini engeller.
 4. Sürtünmeyi en aza indirerek aşınmayı engeller.
 5. Yüksek sıcaklıkta çalışan motor parçalarının soğutulmasına yardımcı olur, parçaların ısınarak deforme olmasını önler.
 6. Toz ve kiri yağ filtresine taşıyarak motor parçalarını temizler.
 7. Segman, piston ve silindir arasındaki boşlukları doldurur. Gaz kaçağını engelleyerek verimliliği artırır.


Taşdemirler oto yedek parça olarak sizlere Motor yağ çeşitlerinde göz önüne almanız gereken en temel özelliği belirtmek istiyoruz. 35 yıllık yedek parça tecrübesinin vermiş olduğu bilgi ve birikim ile birlikte sizlere belirtmemiz gereken en büyük temel özellik alacağınız yağın fiyatı, miktarı vede markası kesinlikle ve kesinlikle önemli değildir. Önemli olan en büyük özellik araçlarınızın nasıl bir Ford, Renault, Peugeot veya Citroen gibi bir markası ve ona özel bir motoru var ise aracınıza özel olarak üretilmiş birde motor yağı (Markası değil yoğunluğu) bulunmaktadır.

Örnek verecek olursak 5w 30 partiküllü kullanan bir Renault aracınıza motor yağı alacaksanız eğer almanız gereken yağ kesinlikle ve kesinlikle A marka 5w 30 partiküllü yağ değildir. Dilediğiniz her markayı gönül rahatlığı ile aracınıza kullanabileceğiniz gibi sadece ve sadece almanız gereken tek şey 5w 30 Partiküllü olması yeterli olacaktır.

Selenia 10w 40 motor yağı, Selenia 5w 30 motor yağı, Selenia 5w 30 partiküllü motor yağı çeşitlerini her marka ve model araçlarınızda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz gibi sadece önemli olan aracınızın motoruna uygun bir yoğunluk olması olacaktır.


ÜRÜN İSMİ ARAÇ MARKASI ARAÇ MODELİ ARAÇ YILI OEM NO ARAC TİPİ MOTOR TİPİ ÜRETİCİ ADI 9 10
GENEL

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.