Triger Kayışı Nedir , Ne Zaman Değiştirilir , Fiyatları Nelerdir ?

Yazar admin 05/07/2017 0 Yorum

Triger Kayışı Nedir 

 

 

Bir zamanlama kayışı, içten yanmalı motorların zamanlamasını kontrol eden kauçuk bir kemerdir. Kayışın kendisi görünüşte hiçbir özellik taşımıyor: Yukarıda resimlendiği gibi, sadece dişleri olan bir lastik kayış. Bununla birlikte, krank mili (pistonları kontrol eden) ve eksantrik mili (valfleri kontrol eden) senkronize şekilde dönmesini sağlayarak hayati bir işlevi yerine getirir.

Bu iki nedenden ötürü hayati önem taşımaktadır:

1) Valflerin, motora hava girmesini sağlamak için yakıtın yanması ve enerjinin üretilmesi için tam olarak doğru zamanda açılıp kapanması gerekir. Yanlış zamanlama, sınırlı hava girişi ve yakıtı yakma olasılığı anlamına gelebilir.

2) Triger kayışı olmadan pistonlar ve valfler senkronize olmaz ve çarpışır. Bu, büyük bir sorundur, çünkü motorunuzdaki valfler çok kırılgandır ve kolayca bükülürler. Pistonların çarpışmasının tamiratı da maliyetlidir.

 


Triger Kayışı Ne İş Yapar ?

 

 

Triger kayışı, motorunuzdaki eksantrik millerini kontrol eden, vanaları düzgün bir şekilde çalıştırmak için doğru zamanda açıp kapatan kayıştır. Triger kayışının eksantrik milini krank mili ile zamanında çeviren dişler bulunur.Bazı araba ve kamyonlarda daha dayanıklı olan triger zincirleri kullanılır. Ancak kauçuk bileşiklerden yapılmış triger kayışları daha sessiz ve daha verimlidir. Ayrıca çalışmak için yağa da ihtiyaçları yoktur.

Bazı motorlarda, triger kayışı arıza verirse o, valfler pistonlar tarafından  vurulmaması için açık tutulmalıdır ve aksi takdirde motorunuza büyük zarar verebilir. Dolayısıyla her ne pahasına olursa olsun bu durumu önlemek için kontrol etmelisiniz.
Triger kayışını değiştirirken, yeni bir su pompası da almak iyi bir fikirdir. Su pompalarının ömür döngüsü triger kayışına benzerdir ve triger kayışına ulaşmak için motor söküldüğünde kolaylıkla ulaşabilirler. Su pompasını değiştirmek için arıza vermesini beklerseniz daha sonra kurulum için daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir.

Triger kayışı aracınızın motorunun çalışması için gereklidir. Motorunuzda iki ana "mil", Krank mili ve Eksantrik Mili bulunmaktadır. Triger kayışı bu iki şaftı birbirine bağlar ve onları doğru zamanda (bir bisiklet zincirinin pedalları arka tekerleğe bağladığı şekilde) bir araya getirir. Bu, motordaki diğer bütün parçaların (valfler ve pistonlar gibi) atlayıp sadece doğru "zaman" da atlamasını sağlar. Dolayısıyla ingilizcede "zaman kayışı" anlamında timing belt denmektedir.

 

Triger Kayışı Koparsa Ne Olur ?

 

Triger kayışı kauçuktan yapılmıştır, eninde sonunda bozulur veya kırılır. Bu olduğunda, aracınız durur. Aracın çekilmesi gerekir, çünkü motor yeniden zamanlanana ve kayış değiştirilene kadar başlamayacaktır. Aracınızı bir çekici çağırarak ustaya kadar çektirmeniz ve tamir ettirmeniz gerekir.

Kopan bir triger kayışı sizi zor durumda bırakabilir. Aracınızın konfigürasyonuna bağlı olarak, bir triger kayışının kopması durumunda aşağıdakiler olabilir:

Valfler ve pistonlar çarpışır. Kayış olmadan doğru zamanlama sağlanamayacağı için motorun hareketli parçaları aynı anda aynı boşluğa girmeye çalışabilir. İki hareketli parça aynı anda aynı alanı alamayacakları için çarpışır ve birbirlerine zarar verirler. Çatlaklar, çukurlar oluiur ve bunun sonucunda motorda ciddi ve masraflı bir hasar oluşur. Bazı araçlar ise kemer kırılırsa hareketli parçaları aynı alanı kullanmaya çalışmayacak şekilde tasarlanır. Buna, parazitsiz bir motor adı verilir.  Kopan kayış derhal çözülmesi gereken bir konudur. Kayış kopması durumunda hemen motorunuzu stop etmeniz gerekir.

 

Triger Kayışı Ne Zaman Değişir

 

Frenlerinizin veya süspansiyonların aksine, triger kayışının aşınmakta olduğunu gösteren bir uyarı işareti yoktur. Aracınız sorunsuz çalışıyorken bir anda arıza vermeye başlayabilir. Bununla birlikte, üreticinin kayıt defterinde servis talimatlarına uymak ve zamanlama kemerinin zamanında değiştirilmesini sağlamak zorunluluktur. Bunu yapmak, hem aracınızın garantisini hem de cüzdanınızı koruyacaktır. Bazı araçlarda bu, her 60 000 km'de veya dört yılda bir triger kayışı değiştirmesi anlamına gelebilir. Diğer araçlar için her 100 000 km veya beş yılda bir olabilir.

Bir triger kayışı, motor eksantrik mili (veya çift kam motorunda eksantrik mili) çalıştırır. Asıl görevi pistonların yukarı ve aşağı hareketi ile vana açma ve kapama zamanını tam olarak uzatmaktır. Zamanlama kemeri değiştirme, birçok sürücünün üstesinden gelmek zorunda olduğu yüksek fiyatlı bakım öğelerinden biridir. 

 

Triger kayışının ne sıklıkla değiştirilmesi gerekiyor?

 

 

Triger kayışının tavsiye edilen değiştirme aralıkları 60.000 ila 106.000 km arasında değişir. Önerilen aralığı aracınızın bakım programında bulabilirsiniz. Bir triger kayışı tavsiye edilen aralığın üstünde geçebilir mi? Evet, bazı durumlarda geçebilir. Hiç değiştirilmemiş bir triger kayışı olan bir kaç yüksek kilometre araçla karşılaştık. Öte yandan, triger kayışının tavsiye edilen aralıktan daha düşük bir kilometrede arıza verdiği durumlar da vardır. Genellikle triger kayışının erken arızalanması, hatalı kemer donanımının (gerici ve avara rampaları), sızıntı su pompalarının, yanlış gerginliğin veya triger kayışına motor yağı bulaşması nedeniyle kaynaklanır. 

 


Triger Kayışı Değişimi Fiyatları Neden Pahalı ?

 

 

Triger kayışının kendisini satın alacak olursanız çok aşırı pahalı bir yedek parça değildir. Ancak  triger kayışı değişiminin genellikle maliyetli olmasının nedeni  motorunuzdaki triger kayışının bulunduğu yer nedeniyledir. Ustanızın triger kayışına ulaşabilmek için aracınızın motor bölmesini sökmesi sonra triger kayışını takması sonra da motor bölmesini tekrar geri takması vb. gibi uzun süren işlemler gerektirdiği için triger kayışı değiştirmek maliyetlidir.

İnternette triger kayışının değiştirilmesi ile ilgili yüzlerce döküman ve video olsa da bu kesinlikle profesyonellere bırakılması gereken bir işlemdir. Millerin kaybolması veya yanlış motor ayarlanması sırasında yapılan yanlış bir hareket, triger kayışının takılmasının başarısız olmasına ve yeni bir triger kayışı satın almak ve yapılan hasarı onarmak için büyük bir fatura yaratmasına neden olacaktır.

 

 

Tamircim bana, sadece triger kayışının değil, bütün triger kayışı kitini değiştirmem önerdi. Bu doğru mu?

 

 

Triger kayış kiti, küçük ama önemli işlerden sorumlu çark, kasnak ve gergilerden oluşur. Yeni bir triger kayışı takıldığında bu parçalar yenisi ile değiştirilmez ise, eski parçaların azalan performansları potansiyel olarak triger kayışınızın uyarı vermeden çok kısa sürede arızalanmasına neden olabilir. Bu nedenle, birçok araç markası yalnızca kemerin kendisini değil, tüm kemer kitinin değiştirilmesini tavsiye etmektedir. Bu pratik hususa ek olarak, bu kadar zaman, para ve emek harcadıktan ve kayışa ulaşmak için oldukça zahmete girdikten sonra kayışın tamamını değiştirmek  ekonomik anlamda daha mantıklıdır. Aksi halde kendinizi işçilik maliyetlerini iki katına çıkarabilirsiniz!

 

 

Triger Kayışı Nasıl Değiştirilir ?

 

 

 

 

Özet olarak, triger kayışı aracınız için önemli parçalardan biridir. Bozulması durumunda diğer parçaları ve özellikle motoru da etkileyeceğinden düzenli bakım yaptırılması önemlidir. Aracınızın servisinin önerdiği bakım süreçleri içerisinde bakım yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca ikinci el bir araç aldığınız zaman da mutlaka kontrol ettirin. 

 

 

Triger Kayışı ile ilgili sitemize gelen popüler sorgular
 
  • triger kayışı koparsa
  • triger kayışı fiyatları
  • triger kayışı kaç km'de değişir
  • triger kayışı değişimi fiyatı
  • triger kayışı koparsa nasıl anlaşılır
  • triger kayış ölçüleri
  • triger kayışı neden kopar

 

8m triger kayış ölçüleri astra f triger kayışı astra g triger kayışı astra h triger kayışı astra j triger kayışı c max triger kayışı clio 2 eksantrik kayışı clio 3 triger kayış seti clio 3 triger kayışı clio 3 triger kayışı fiyatı clio 4 triger kayışı clio 4 triger kayışı fiyatı clio 4 triger kayışı ne zaman değişir corsa b triger kayışı corsa c triger kayışı corsa d triger kayışı discovery 3 triger kayışı dogan l triger kayışı fiyatı doğan l triger kayışı değişimi egzantrik kayışı triger kayışı aynımı eksantrik kayış eksantrik kayış fiyatları eksantrik kayış kasnağı eksantrik kayış kiti nedir eksantrik kayış nedir eksantrik kayış seti eksantrik kayışı eksantrik kayışı değişimi eksantrik kayışı fiyatları eksantrik kayışı kaç km'de değişir eksantrik kayışı koparsa ne olur eksantrik kayışı nasıl değiştirilir eksantrik kayışı nasıl takılır eksantrik kayışı ne demek eksantrik kayışı ne işe yarar eksantrik kayışı ne zaman değişir eksantrik kayışı neden kopar eksantrik kayışı nedir eksantrik kayışı triger kayışı aynımı focus 1 triger kayışı focus 3 triger kayışı kaç km'de değişir golf 3 triger kayışı fiyatı golf 4 triger kayışı değişimi golf 4 triger kayışı fiyatı golf 4 triger kayışı kaç km değişir golf 4 triger kayışı ne zaman değişir golf 5 triger kayışı golf 5 triger kayışı fiyatı golf 5 triger kayışı kaç km değişir golf 5 triger kayışı ne zaman değişir golf 6 triger kayış mı zincir mi golf 6 triger kayışı golf 6 triger kayışı kaç km değişir golf 6 triger kayışı ne zaman değişir golf 7 triger kayış mı zincir mi golf 7 triger kayışı golf 7 triger kayışı kaç km değişir h tipi triger kayış kangoo 3 triger kayışı laguna 1 triger kayışı laguna 1 triger kayışı fiyatı mazda 3 triger kayışı var mı mazda 6 triger kayışı megan 1 triger kayışı kaç km değişir megan 1 triger kayışı koparsa megan 2 triger kayışı megan 2 triger kayışı fiyatı megan 2 triger kayışı kaç km'de değişir megan 2 triger kayışı koparsa megane 1 eksantrik kayışı megane 1 triger kayış seti fiyatı megane 1 triger kayışı koptu megane 1 triger kayışı ne kadar megane 1 triger kayışı ne zaman değişir megane 2 eksantrik kayış kasnağı megane 2 eksantrik kayış kiti megane 2 eksantrik kayışı megane 2 eksantrik kayışı fiyatı megane 2 triger kayışı değişim fiyatı megane 3 triger kayışı fiyatı megane 3 triger kayışı ne zaman değişir renault 9 triger kayışı renault 9 triger kayışı değişimi renault 9 triger kayışı fiyatları renault 9 triger kayışı var mı reno 9 triger kayışı solidworks triger kayış çizimi t10 triger kayış ölçüleri t5 triger kayış ölçüleri triger kayis degistirme triger kayış triger kayış 5m triger kayış bakımı triger kayış birleştirme triger kayış boyları triger kayış boyu hesabı triger kayış boyu hesaplama triger kayış cnc triger kayış değişim fiyatı triger kayış değişimi triger kayış değişimi fiyat triger kayış dişlisi triger kayış ebatları triger kayış en iyi marka triger kayış firmaları triger kayış fiyat listesi triger kayış fiyatları triger kayış genişliği triger kayış gerdirme triger kayış gerdirme sistemleri triger kayış gerginliği triger kayış gergisi triger kayış gtip triger kayış güç hesabı triger kayış hatveleri triger kayış hesapları triger kayış kasnak triger kayış kasnak fiyatları triger kayış kasnak ölçüleri triger kayış kataloğu triger kayış koparsa ne olur triger kayış kopması triger kayış markaları triger kayış mukavemeti triger kayış mı zincir mi triger kayış ne işe yarar triger kayış nedir triger kayış profilleri triger kayış satıcıları triger kayış satış triger kayış sesi triger kayış seti fiyat triger kayış seti fiyatları triger kayış seçimi triger kayış sistemleri triger kayış standartları triger kayış uzunluk hesaplama triger kayış uzunlukları triger kayış ve kasnak triger kayış ve kasnaklar triger kayış yük hesabı triger kayış zincir triger kayış çeşitleri triger kayış ölçüleri triger kayış ömrü triger kayışı 16 v triger kayışı 206 triger kayışı 301 triger kayışı 5 yıl triger kayışı 8m triger kayışı albea triger kayışı arabanın çekişi triger kayışı aracın neresindedir triger kayışı arıza belirtileri triger kayışı ayarı nasıl yapılır triger kayışı bilyası triger kayışı bilye triger kayışı bir diş atlarsa ne olur triger kayışı bittiğini nasıl anlarız triger kayışı bozulursa ne olur triger kayışı caddy triger kayışı citroen triger kayışı clio triger kayışı clio 1.5 triger kayışı cnc triger kayışı connect triger kayışı cruze triger kayışı değişimi triger kayışı değişimi fiyat triger kayışı değişimi kaç km triger kayışı değişimi nasıl yapılır triger kayışı ebatları triger kayışı ehliyet sınavında çıkabilecek sorular triger kayışı ekşi triger kayışı ekşi sözlük triger kayışı en iyi marka triger kayışı eskimesi nasıl anlaşılır triger kayışı eskirse triger kayışı esneme oranı triger kayışı fiyatları ford fiesta triger kayışı fiyatları renault triger kayışı fiyatı 2014 triger kayışı fiyatı 2015 triger kayışı fiyatı opel astra triger kayışı ford fiesta triger kayışı ford focus triger kayışı gergin olursa ne olur triger kayışı gerginliği nasıl ayarlanır triger kayışı gevşek olursa triger kayışı hangi araçlarda bulunur triger kayışı hangi araçlarda yoktur triger kayışı hangi durumlarda kopar triger kayışı hararet triger kayışı hataları triger kayışı honda civic triger kayışı honda civic 2005 triger kayışı hyundai getz triger kayışı ile zincir arasındaki fark triger kayışı ingilizcesi triger kayışı işçilik ücreti triger kayışı jetta triger kayışı koparsa ne olur triger kayışı logan triger kayışı markaları triger kayışı masrafı triger kayışı megane 2 triger kayışı montajı triger kayışı motor sesi triger kayışı motorun neresinde triger kayışı motorun neresindedir triger kayışı olmayan araçlar triger kayışı opel triger kayışı opel astra triger kayışı opel corsa triger kayışı opel vectra triger kayışı palio triger kayışı passat triger kayışı pdf triger kayışı performansı etkiler mi triger kayışı peugeot 206 triger kayışı peugeot 307 triger kayışı polo triger kayışı problemleri triger kayışı pudra triger kayışı raf ömrü triger kayışı renault triger kayışı renault clio triger kayışı renault fiyat triger kayışı renault megane triger kayışı reno kangoo triger kayışı sesi triger kayışı takılması triger kayışı tempra triger kayışı tofaş triger kayışı toyota triger kayışı toyota corolla triger kayışı uno triger kayışı uzmantv triger kayışı uğultu triger kayışı ve dişlisi triger kayışı ve kasnak triger kayışı ve zincir triger kayışı video triger kayışı vikipedi triger kayışı volkswagen triger kayışı yakıt tüketimi triger kayışı yakıtı etkilermi triger kayışı yanlış takılırsa triger kayışı yanlış takılırsa ne olur triger kayışı yağlanması triger kayışı yağlanırsa ne olur triger kayışı yedek parça triger kayışı yerine zincir triger kayışı yolda koparsa ne olur triger kayışı zararları triger kayışı çalışma prensibi triger kayışı çekişi etkiler mi triger kayışı çeşitleri triger kayışı ömrü nasıl anlaşılır triger kayışı şahin triger kayışının önemi triger v kayışı triger zaman kayışı vectra b triger kayışı vectra c triger kayışı şahin s triger kayışı şahin s triger kayışı fiyatı 14m triger kayış 3m triger kayış 3m triger kayış ölçüleri 5m triger kayış ölçüleri 8m triger kayış 8m triger kayış ölçüleri astra f triger kayışı astra g triger kayışı astra h triger kayışı astra j triger kayışı c max triger kayışı citroen c elysee triger kayışı clio 2 triger kayışı clio 3 triger kayış seti clio 3 triger kayışı clio 3 triger kayışı fiyatı clio 4 triger kayışı clio 4 triger kayışı fiyatı clio 4 triger kayışı ne zaman değişir corsa b triger kayışı corsa c triger kayışı corsa d triger kayışı discovery 3 triger kayışı dogan l triger kayışı fiyatı doğan l triger kayışı değişimi focus 1 triger kayışı focus 3 triger kayışı kaç km'de değişir ford c max triger kayışı ford c max triger kayışı ne zaman değişmeli golf 3 triger kayışı fiyatı golf 4 triger kayışı değişimi golf 4 triger kayışı fiyatı golf 4 triger kayışı kaç km değişir golf 4 triger kayışı ne zaman değişir golf 5 triger kayışı golf 5 triger kayışı fiyatı golf 5 triger kayışı kaç km değişir golf 5 triger kayışı ne zaman değişir golf 6 triger kayış mı zincir mi golf 6 triger kayışı golf 6 triger kayışı kaç km değişir golf 6 triger kayışı ne zaman değişir golf 7 de triger kayışı var mı golf 7 triger kayış mı zincir mi golf 7 triger kayışı golf 7 triger kayışı kaç km değişir h tipi triger kayış honda cr v triger kayışı honda cr v triger kayışı değişimi honda hr v triger kayışı hyundai h100 triger kayışı i20 triger kayışı jetta triger kayış mı zincir mi kangoo 3 triger kayışı laguna 1 triger kayışı laguna 1 triger kayışı fiyatı laguna 2 triger kayışı fiyatı laguna triger kayış seti linea triger kayış mı zincir mi mazda 2 triger kayışı mazda 3 triger kayışı var mı mazda 6 triger kayışı megan 1 triger kayışı fiyatı megan 1 triger kayışı kaç km değişir megan 1 triger kayışı koparsa megan 2 triger kayışı megan 2 triger kayışı fiyatı megan 2 triger kayışı kaç km'de değişir megan 2 triger kayışı koparsa megane 1 triger kayış seti fiyatı megane 1 triger kayışı koptu megane 1 triger kayışı ne kadar megane 1 triger kayışı ne zaman değişir megane 2 triger kayışı değişim fiyatı megane 2 triger kayışı değişimi megane 2 triger kayışı koptu megane 3 triger kayışı fiyatı megane 3 triger kayışı ne zaman değişir mercedes b 150 triger kayışı mercedes c 180 triger kayışı mercedes c 200 triger kayışı mercedes e 200 triger kayışı mini cooper s triger kayışı opel astra f triger kayışı opel astra g triger kayışı opel astra g triger kayışı değişimi opel astra g triger kayışı fiyatı opel astra g triger kayışı kaç km'de değişir opel astra h triger kayışı değişimi opel astra h triger kayışı fiyatı opel astra h triger kayışı kaç km'de değişir opel astra j triger kayışı opel corsa b triger kayışı ne zaman değişir opel corsa c triger kayışı opel corsa d triger kayışı fiyatı opel corsa d triger kayışı ne zaman değişir opel vectra a triger kayışı fiyatı opel vectra c triger kayışı fiyatı renault 9 broadway triger kayışı fiyatları renault 9 triger kayışı renault 9 triger kayışı değişimi renault 9 triger kayışı fiyatları renault 9 triger kayışı var mı renault clio 4 triger kayışı renault clio 4 triger kayışı kaç km'de değişir reno 9 triger kayışı siena 1.2 s triger kayışı solidworks triger kayış çizimi t10 triger kayış ölçüleri t5 triger kayış ölçüleri toyotada triger kayışı var mı triger kayis degistirme triger kayış 5m triger kayış bakımı triger kayış birleştirme triger kayış boyları triger kayış boyu hesabı triger kayış boyu hesaplama triger kayış cnc triger kayış değişim ücreti triger kayış değişimi triger kayış dişlisi triger kayış ebatları triger kayış en iyi marka triger kayış firmaları triger kayış fiyat listesi triger kayış fiyatları triger kayış genişliği triger kayış gerdirme triger kayış gerdirme sistemleri triger kayış gerginliği triger kayış gergisi triger kayış gtip triger kayış güç hesabı triger kayış hatveleri triger kayış hesabı triger kayış izmir triger kayış kasnak triger kayış kasnak fiyatları triger kayış kasnak hesabı triger kayış kasnak ölçüleri triger kayış kasnağı triger kayış katalog triger kayış kataloğu triger kayış kaç km değişir triger kayış koparsa ne olur triger kayış markaları triger kayış mukavemeti triger kayış mı zincir mi triger kayış ne işe yarar triger kayış ne zaman değişir triger kayış nedir triger kayış profilleri triger kayış satıcıları triger kayış satış triger kayış sesi triger kayış seti triger kayış seti fiyat triger kayış seçimi triger kayış sistemleri triger kayış standartları triger kayış t10 triger kayış uzunluk hesaplama triger kayış uzunlukları triger kayış ve kasnak triger kayış ve kasnaklar triger kayış yük hesabı triger kayış zincir triger kayış çeşitleri triger kayış ölçüleri triger kayış ömrü triger kayışı triger kayışı 16 v triger kayışı 206 triger kayışı 301 triger kayışı 5 yıl triger kayışı 8m triger kayışı albea triger kayışı arabanın çekişi triger kayışı aracın neresindedir triger kayışı arıza belirtileri triger kayışı ayarı nasıl yapılır triger kayışı bilyası triger kayışı bilye triger kayışı bir diş atlarsa ne olur triger kayışı bittiğini nasıl anlarız triger kayışı bozulursa ne olur triger kayışı caddy triger kayışı citroen triger kayışı clio triger kayışı clio 1.5 triger kayışı cnc triger kayışı connect triger kayışı cruze triger kayışı değişimi triger kayışı değişimi fiyat triger kayışı değişimi fiyat 2017 triger kayışı değişimi işçilik ücreti triger kayışı değişimi kaç km triger kayışı değişimi nasıl yapılır triger kayışı değişimi resimli anlatım triger kayışı değişti ses yapıyor triger kayışı değiştirme fiyatı triger kayışı ebatları triger kayışı ehliyet sınavında çıkabilecek sorular triger kayışı ekşi triger kayışı ekşi sözlük triger kayışı en iyi marka triger kayışı eskimesi nasıl anlaşılır triger kayışı eskirse triger kayışı esneme oranı triger kayışı f triger kayışı fiat linea triger kayışı fiyatları hyundai triger kayışı fiyatları opel triger kayışı fiyatları renault triger kayışı fiyatları renault 19 triger kayışı fiyatları renault clio triger kayışı fiyatları volkswagen triger kayışı fiyatı 2012 triger kayışı fiyatı 2013 triger kayışı fiyatı 2014 triger kayışı fiyatı 2015 triger kayışı fiyatı 2016 triger kayışı fiyatı opel astra triger kayışı fiyatı opel corsa triger kayışı fiyatı toyota corolla triger kayışı ford fiesta triger kayışı ford focus triger kayışı gergi rulmanı triger kayışı gergin olursa ne olur triger kayışı gerginliği nasıl ayarlanır triger kayışı gevşek olursa triger kayışı golf 4 triger kayışı hangi araçlarda bulunur triger kayışı hangi araçlarda yoktur triger kayışı hangi durumlarda kopar triger kayışı hararet triger kayışı hataları triger kayışı honda civic triger kayışı honda civic 2005 triger kayışı hyundai getz triger kayışı ile zincir arasındaki fark triger kayışı ingilizcesi triger kayışı işçilik ücreti triger kayışı jetta triger kayışı kaç binde değişir triger kayışı kaç km'de değişir triger kayışı kaç lira triger kayışı kaç liraya değişir triger kayışı kopan araba triger kayışı koparsa araba gider mi triger kayışı koparsa ne olur triger kayışı koptu triger kayışı logan triger kayışı markaları triger kayışı masrafı triger kayışı megan 1 triger kayışı megane 2 triger kayışı montajı triger kayışı motor sesi triger kayışı motorun neresinde triger kayışı motorun neresindedir triger kayışı nasıl değiştirilir triger kayışı nasıl kontrol edilir triger kayışı nasıl kopar triger kayışı nasıl takılır triger kayışı ne işe yarar triger kayışı ne işe yarar uzmantv triger kayışı ne kadar triger kayışı ne kadar sürede yenilenmeli triger kayışı ne zaman değişir opel astra triger kayışı neden kopar triger kayışı neden ses yapar triger kayışı neden öter triger kayışı nedir uzman tv triger kayışı nerede triger kayışı olmayan araçlar triger kayışı opel triger kayışı opel astra triger kayışı opel corsa triger kayışı opel vectra triger kayışı palio triger kayışı passat triger kayışı pdf triger kayışı pejo 308 triger kayışı performansı etkiler mi triger kayışı peugeot 206 triger kayışı peugeot 207 triger kayışı peugeot 307 triger kayışı polo triger kayışı problemleri triger kayışı pudra triger kayışı raf ömrü triger kayışı renault triger kayışı renault clio triger kayışı renault fiyat triger kayışı renault megane triger kayışı reno kangoo triger kayışı ses yaparmı triger kayışı sesi triger kayışı sıkı olursa triger kayışı takılması triger kayışı tempra triger kayışı tofaş triger kayışı toyota triger kayışı toyota corolla triger kayışı uno triger kayışı uzmantv triger kayışı uğultu triger kayışı ve dişlisi triger kayışı ve kasnak triger kayışı ve zincir triger kayışı video triger kayışı vikipedi triger kayışı volkswagen triger kayışı yakıt tüketimi triger kayışı yakıtı etkilermi triger kayışı yanlış takılırsa triger kayışı yanlış takılırsa ne olur triger kayışı yağlanması triger kayışı yağlanırsa ne olur triger kayışı yedek parça triger kayışı yerine zincir triger kayışı yolda koparsa ne olur triger kayışı zararları triger kayışı çalışma prensibi triger kayışı çekişi etkiler mi triger kayışı çeşitleri triger kayışı ömrü nasıl anlaşılır triger kayışı üretim tarihi triger kayışı şahin triger kayışının ömrü triger kayışının önemi triger v kayışı triger zaman kayışı uno 60 s triger kayışı uno 70 s triger kayışı fiyatı uno triger kayış kapağı v kayışı ile triger kayışı v kayışı ile triger kayışı aynı mı vectra b triger kayışı vectra c triger kayışı vw golf 6 triger kayışı fiyatı ısuzu d max triger kayışı ısuzu d max triger kayışı var mı şahin s triger kayışı şahin s triger kayışı fiyatı

Düşüncelerinizi Paylaşın..

Loading...
Loading...