Tatil Dönüşü Araç Bakımı

Yazar Tasdemir06 29/09/2017 3 Yorum Nasıl,

Ülkemizde yaz aylarında oto bakım hizmetleri diğer aylara oranla ön plana çıkmaktadır. Oto servis hizmetlerinin sağlandığı organize sanayi bölgelerindeki yetkili servisler, bağımsız kuruluşlar ve mobil oto servislerinde bu hizmetlerden yararlanılmaktadır. Tatil dönüşünde oto bakım hizmetleri giderek artış göstermeye başlamıştır. Araçları ile uzun yola giden araç sahipleri periyodik bakımlarını bu dönemlerde yaptırmakta ve kış aylarında bakım yaptırma zahmetine girmemektedirler. Tatil dönüşü oto bakımı önemli bir anlam kazanmaya başlamıştır. Araçların uzun yoldan geldiğinde insanlar gibi dinlenmeye ihtiyaçları olmaktadır. Fakat bu dinlenmeden önce araçlara yapılması gereken bir bakım hizmeti bulunmaktadır.

Periyodik bakım hizmetlerini detaylandıracak olursak; kilometreye göre bakım hizmetinin yanında fren bakımı, ağır bakım ve yağ bakımı ile filtre bakımı uygulanıyor. Bu hizmetlerin içeriğinde ise bizlere sunulan hizmetlere bakacak olursak; yağ, hava polen filtrelerinin değişimi motor yağı değişimi, ateşleme sistemi, yakıt sistemi, bilgisayarlı arıza tespiti, lastik hava kontrolü diğer sıvı kontrolleri, farların kontrolü gibi daha birçok kontrol bulunmaktadır. Oto servisleri bu kontrolleri uyguladıktan sonra araç sahibinin herhangi bir arıza parça değişimi talebi yok ise aracı servisten çıkarmaktadır.

Tatil dönüşünde kaporta bakımından söz edecek olursak birçok araç sahibinin yaptırmak istediği bakım hizmetleri arasında yer alan kaporta bakımı kapsamında araç sahibinin şikayeti genellikle yaz aylarındaki toz ve diğer etmenlerden dolayı oluşan kılcal çiziklerdir. Kaporta üzerindeki kılcal çizikler bu bakım hizmetlerini almadığı taktirde derin çiziklere dönüşecektir ve aracın görünümü oldukça bozulacaktır. Kılcal çiziklerin içi cilaya gerek olmadığı gibi yalnızca bu çiziklerin giderilmesi önemlidir. Tatil dönüşünde oto bakımı yaptıracak olan araç sahipleri genellikle araçlarının model, marka, motor tipi ve yaşına bağlı olarak servis bakım ücreti ödemektedirler.

3 Yorum

Dark Angel:
17/10/2017, 09:27:29 AM, www.cozerim.com
Yanıtla

Kaliteli bir yazı olmuş verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Zerrin:
17/10/2017, 12:36:51 PM
Yanıtla

Türkiye'ye dönüş sonrası araç bakımı yaptırmak istiyorum. Ortalama ne kadar fiyat veriyorsunuz?

Hüseyin:
17/10/2017, 12:37:43 PM
Yanıtla

Tatil dönüşü araç bakımı biraz tuzlu oluyor. Bu yaz bir de Antalya yolu çıktı 2-3 kez. Yıprandı araba. 1000TL'nin üzerinde masraf çıkacak gibi.

Düşüncelerinizi Paylaşın..