Periyodik Araç Bakımını İhmal Etmeyin

Yazar yedekparca 29/09/2017 2 Yorum

Türkiye’de araç kullanımı bir hayli fazla; bunu büyük şehirlerdeki trafik sıkıntısından da anlayabiliyoruz. Peki, hemen her gün trafikte bulunan bu araçlar düzenli periyodik bakımdan geçiyorlar mı? Cevap maalesef hayır.

Araç sahipleri kendi can güvenlikleri ve çevrelerindekilerin can güvenliği için periyodik bakımlarıasla aksatmamalıdır. Çünkü otomobiller kullanılan tüm aksamların zamanla aşınmaya ve kullanıma bağlı olarak değiştirilmesi gerekir. Bunu yapmadığınız takdirde ise olası trafik kazalarına davetiye çıkartılmış olunur. Özellikle fren aksamı ile ilgili kontrollerin mutlaka yaptırılması gerekir. Fren balatalarının belli bir ömrü bulunmaktadır ve bunu dışarıdan bakarak göremezsiniz. Dolayısıyla mutlaka bir serviste değerlendirilmesi gerekmektedir.

Yukarıda periyodik araç bakımı düzenli olarak yaptırılmadığında can güvenliğimizle ilgili sıkıntılara değindik ama bunun bir de hasar boyutu bulunmaktadır. Eğer aracınızı periyodik olarak bakıma götürmezseniz çok küçük arızalar zamanla büyüyerek sizlere çok daha büyük masraflar açabilmektedir. Periyodik bakımlar büyük masrafların çıkmasının da önüne geçmektedir.

Ayrıca periyodik bakımı yapılan araçlar araç sahiplerini kolay kolay yolda bırakmazlar. Özellikle kış günlerinde arızalanan araçlar hava şartları nedeniyle büyük zorluklar çıkartmaktadır. Tüm bunların önüne geçmenin tek bir yolu var o da düzenli olarak periyodik bakımlara aracınızı götürmektir.

2 Yorum

hulyasenol:
16/10/2017, 10:59:57 PM
Yanıtla

Pek dikkate almasak da periyodik bakımlar çok önemli kaza riskini de azaltır

şebnem:
31/10/2017, 03:33:22 PM
Yanıtla

aracımın bakımını eşim yapıyor ama ben güvenemiyorum. Nerde yazar bu bakım takvimi...

Düşüncelerinizi Paylaşın..

seo ankara
Otomatik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Fiyatları
Otomatik Çelik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ingilizce kursu ankara
toefl kursu ankara
Birebir ingilizce kursu ankara
Ankara Avukat
Ankara ceza avukatı
sincan boşanma Avukatı
eryaman boşanma Avukatı
etimesgut boşanma Avukatı
ankara boşanma Avukatı