Partikül Filtresi Temizleme, Partikül Filtresi Nasıl Temizlenir ? Detaylı Anlatım

Yazar Tasdemir06 19/04/2019 0 Yorum

PARTİKÜL FİLTRESİ TEMİZLEME YOL VE YÖNTEMLERİ

 

Araç prtikül filtresi nasıl temizlenir? Araba partikül filtresi temizlemenin kaç yol ve yöntemleri var? Bu yazıyı okuduğunuzda, partikül filtresi temizlemenin tüm pratik yöntemleri öğrenmiş ve uygulamış olacağınızdan emin olabilirsiniz. İşte partikül filtresi temizlemenin en belirgin yolları. 

 

_____________________________________________________________

Tüm Otomobil ve hafif ticari araçların yedek parça fiyatları

______________________________________________________________

 

Araba Partikül Filtresi Temizlemenin Kaç Yolu Var?

 

Dizel motor arabanızın partikül filtresi temizlemenin 3 yol ve yönetmi var. Aşağıda araba partikül filtresi temizlemenin 3 yol ve yöntemleri ayrıntılı bir biçimde açıklayacağım.

 

1. Dizel motor bir arabanın partikül filtresi kendi kendine temizlenir mi? Evet, yanlış duymadınız! Partikül filtresinin temizleme yöntemlerinden biri kendi kendine temizlemesidir. Peki dizel motor partikül filtresi kendi kendine temizleme yöntemi nasıldır? Arabanızı uzun bir müddet yüksek devirde gaza asılarak, filtrenin içindeki partiküller yanarak temizlenir ve bu yöntem ile aynı zamanda motor içindeki kurumlar da dışarı atar. Bu yöntem ile partikül filtreniz demizlenirken siz bile fark etmezsiniz.

2. Elektronik Kontrol ünitesi (ECU), ile dizel motor partikül filtresi temizlenir. Elektronik kontrol ünitesi (ECU), Dizel araçların tüm motor kontrolu sağlayan harika bir sistemdir. Dizel motor partikül filtresi dolduğunda ECU, farklı bir yöntemle enjeksiyon değiştirip partikül filtresi temizliği yapılabilmektedir.

3. Partikül filtresi temizlemenin üçüncü ve bilinen kılasik yol ve yöntemi ise, arabanızı servise götürme seçeneğidir. Oto servisi, bilgisayar benzeri özel bir cihaz kullanarak aracınızın partikül filtresi ve motor içinde biriken tüm kurumları mükemmel bir biçimde temizler. 

 

 

Düşüncelerinizi Paylaşın..