Megane 1 Rölanti Sorunu Çözümü ( Çözüldü )

Yazar yedekparca 09/07/2018 3 Yorum

Megane 1 Rölanti Sorunu sıkça yaşanan megane 1 sorunlarından. Aracınız düşük devirde stop ediyor olabilir, rölantide titreme yapıyor olabilir , ilk marşta zorlanabilir , rölantide gürültü ve sarsılma yapabilir. Bu yazımızda Megane 1 Rölanti Sorunu Çözümü hakkında yazdık.

 

Megane 1 Rölanti Sorunu Sebebi Nedir ve Nasıl Çözülür ?

 

Daha önce bir okuyucumuzun başına gelmiş bir olay şu şekildedir:

 

Kişinin aracında öncesinde devir yükselmesi sorunu vardır ve araç kendiliğinden gaz verip devir düşünce stop ediyor. Bunun çözümünü buji ve buji kablolarını değiştirerek sağlamış. Buji ve buji kabloları değiştikten sonra araçta devir yükselme problemi biterek sadece rölantide stop etme problemi devam etmiş.

 

Sonrasında işlem rölanti valfini değiştirmeye geliyor. Rölanti valfi değiştikten sonra araçta devir yükselme problemleri ve stop etme problemleri tamamen kesiliyor ancak farklı sorunlar baş gösteriyor. Bu sorunlardan biri aracın gaz yememesi ve ilk çalıştığı esnada benzin kokusu gelmesi.

 

Sonraki aşamada ustası megane 1 rölanti sorunu çözümü araştırırken konum sensörünü değiştirip boğaz kelebeğini ( gaz kelebeği ) iyice bir temizliyor. Gaz kelebeği temizliğinden sonra araçtaki rolanti sorunu bitiyor.

 

Araştırmalarımızda araçlardaki rölanti sorunlarının sebepleri arasında genel olarak ateşleme sistemi elemanları ( bujiler, buji kabloları, bobin ve bobin kabloları ) geliyor. Bu aksamdaki bir arıza rolanti sorununa sebebiyet veriyor.

 

Ayrıca sorun yaşayanlardan sorunu çözenlerin belirttiğine göre egzoz'daki kurum birikmesi de bu hataya sebep olabiliyor, motordaki hava müşürünü çıkarıp pas sökücü sıkınca sonrasında düzelme yaşanıyormuş.

 

Siz de megane 1 rolanti sorunu çözümü ile ilgili tecrübelerinizi alt kısımdan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

 

 

3 Yorum

recep:
04/11/2018, 11:28:20 PM
Yanıtla

benım scenıc var 2000 model 1.6 benzın.. bogaz kelebegını degıstırdım rolente motorunu degıstırdım olmadı seyır halınde bıle olsa ayagımı gaz dan kestımmı hemen ıstop edıyor...offf bı care bılen varmı....???

Murat:
25/12/2018, 12:55:17 AM

Emme manifoltunun contalarindan hava alıyor contalari değişecek

Murat:
23/12/2018, 02:56:44 PM
Yanıtla

Kalkısta titreme oluyor genelde 3 vıtesde tekleme oluyor megan 1. 16 motor 8 valf rolantı 5 binde dalgalanıyor kaz kelebegı rolantı valf buji kaplolarını bakımı yapıldı yardımcı olyrmusunuz

Sadettin:
16/01/2019, 04:23:44 PM
Yanıtla

Renomegan1 1-16 motor 8 Valf aynı proplemler bende de var tamirciye gitttim rolenti motoru dedi değişti. oksijen sensör dedi değişti kelebek dedi değişti bir cacık olmadı benden birde 580 TL aldı olmassa gel dedi paranı iade edeceğim dedi ok dedi tamam dedi sıkıntı çekmessin dedi çıkıp gittim proplemler devam etti değişen birşey olmadı tekrar gittiğimde tekrar makinaya soktular bu seferde dediki rolenti motor sensörü değişmesi gerekir fiyatı da 200 TL dedi canım sıkıldı morolim bozuldu bende daha bu sıkıntı çözülebilmesi için daha kaçpara verecem dedim sinirlendim yaptırmadım. lutfen arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden Teşekkürler.

Düşüncelerinizi Paylaşın..

seo ankara
Otomatik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Fiyatları
Otomatik Çelik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ingilizce kursu ankara
toefl kursu ankara
Birebir ingilizce kursu ankara
Ankara Avukat
Ankara ceza avukatı
sincan boşanma Avukatı
eryaman boşanma Avukatı
etimesgut boşanma Avukatı
ankara boşanma Avukatı