Kış Lastiği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar yedekparca 12/10/2018 0 Yorum Yedek Parça Fiyatları,

Kış mevsimi ülkemizde olanca şiddetiyle hissedilen mevsimlerden bir tanesidir. Bu nedenle uzmanlar hava sıcaklığının 7 derecenin altına düşmesi halinde kış lastiği kullanımına başlanmasını tavsiye etmektedirler. Peki Kış lastiği alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Kış lastiği nasıl seçilir ? Kış lastiği alırken nelere dikkat etmeli ?

 

Kış lastiği alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Kış lastiği nasıl seçilir ? Kış lastiği alırken nelere dikkat etmeli ?

 

Kış lastiğini yaz lastiklerinden ayıran en önemli unsur desenleri ve yapımında kullanılan malzemeleridir. Kış lastiğinizi seçerken öncelikle lastik büyüklüğünüzü iyi bilmeniz gerekmektedir. Eğer araç lastiklerinizin boyutlarını bilmiyorsanız bunu araç üreticilerinin kapı içlerine ya da benzin deposu kapağının içerisine yapıştırdıkları kağıttan okuyabilir ve tavsiye edilen lastik genişliğini, boyutunu öğrenebilirsiniz. Bu oranlara bakarak doğru lastik ebatlarını seçebilirsiniz. Bir lastik alacağınız zaman bunun kış lastiği olup olmadığını lastik üzerinde işlenmiş olan kristal işaretinden ya da M+S ambleminden anlayabilirsiniz.  Kış lastiği alırken bunlara dikkat edebilirsiniz.

 

Eğer ortam sıcaklığı 7 derecenin altındaysa kış lastiğinin kullanılması gerektiğini söylemiştik. Yani yaz ayları geldiği halde kış lastiklerinizi çıkarmıyorsanız bu durumda lastiklerinizde aşınmalara neden olacaktır. Bu da önünüzdeki kış mevsimlerinde bu lastiklerin kullanışlı olamayacağı anlamına gelir.

 

Yine kış lastiğinin desenlerinin farklı olmasından dolayı arabanın hareketi sırasında daha yüksek ses çıkarabilir. Bundan da yaz aylarında rahatsız olmak istemiyorsanız hava sıcaklığının 7 derecenin üzerine çıktığı dönemlerden itibaren kış lastiklerinizi çıkarabilirsiniz. Bunun dışında diğer kış mevsimine kadar lastiklerinizi muhafaza etmek isterseniz öncelikle güneş görmeyecek yerlerde saklamanız gerekmektedir. Çünkü güneş kış lastikleriniz üzerinde çatlaklara sebep olacaktır. Bunun olmasını engellemek isterseniz bir poşet içerisinde saklayabilirsiniz.

 

Kış Lastiği Neden Takmalıyım ?

 

Aracınıza kış lastiği satın almanız ve kışın kış lastiği takmanız, yol güvenliği sağlayarak can ve mal kaybına uğramamanız için gereklidir. Unutmayın, aracınızın donanımı modeli tipi ne olursa olsun yere değen tek kısmı lastiklerdir. Güvenlik önce lastikten başlar. Bulunduğunuz mevsim hangi mevsim ise o mevsimin gerekliliklerine uygun lastik takmanız , lastik kaynaklı meydana gelebilecek kazaları belaları önler, sizi maddi kayıplardan , yaralanmalardan ölümlerden ve bir çok beladan korur. Kış lastiği fiyatları alacağınız lastiğin ebadına, boyutuna, özelliğine ve markasına göre değişiklik gösterebilir ve yapacağınız araştırmalar ile bütçenize en uygun kış lastiğini bulabilirsiniz.

 

İlgili Yazılarımız : 

 

  • Doblo Kış Lastiği Fiyatları
  • Linea Kış Lastiği Fiyatları
  • Fiorino Kış Lastiği Fiyatları
  • Egea Kış Lastiği Fiyatları
  • Albea Kış Lastiği Fiyatları
  • Palio Kış Lastiği Fiyatları

 

Düşüncelerinizi Paylaşın..

seo ankara
Otomatik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Fiyatları
Otomatik Çelik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ingilizce kursu ankara
toefl kursu ankara
Birebir ingilizce kursu ankara
Ankara Avukat
Ankara ceza avukatı
sincan boşanma Avukatı
eryaman boşanma Avukatı
etimesgut boşanma Avukatı
ankara boşanma Avukatı