Fren balatasının bittiği nasıl anlaşılır

Yazar yedekparca 17/07/2017 0 Yorum

Fren balatalarının bitmesi durumu aslında basit bir gözlem yolu ile anlaşılabilir. Çünkü fren balataları malzeme yapısı gereği zaman içerisinde yıpranabilmekte ve değiştirilmesi gerekmektedir.

Fren balatalarının ortalama 40.bin km'de bir kontrolleri yapılmalı eğer gerek duyuluyorsa değiştirilmelidir. Fren balatası kontrolleri her periyodik bakımda yapılmasını mutlaka tavsiye ediyoruz. Zaten bu tarz kontrollerden sonra fren balatanızın durumu ile ilgili detaylı bir bilgi alabiliyorsunuz. Eğer gerekiyorsa da fren balatası değişimlerinizi yaptırabiliyorsunuz.

Fren balatasının bitmesini siz de bir sürücü olarak anlayabilirsiniz. Frene bastığınızda aşırı bir ses varsa, fren pedalınızda fazla boşluk bulunuyorsa, ayrıca jantların arasında fren balatalarına parmağınızı koyduğunuz zaman 1 parmaktan daha ince bir yapıda fren balatası görüyorsanız bu fren balatalarının bittiği anlamına gelmektedir ve en kısa sürede değiştirmeniz gerekmektedir.

Fren balataları maliyet olarak düşük seviyelerde olduğundan değişimlerinin yaptırılması sürüş güvenliğiniz açısından son derece önemli olacaktır. Eğer siz de fren balatası değişimlerini yaptıracaksanız ve bunun için ayıracak çok fazla vaktiniz yoksa sitemiz üzerinden fren balatası siparişi verebilirsiniz. 

Alanında bilgili teknik destek arkadaşlarımız gerekli işlemler için size yardımcı olacaktır.

 

 

 

Etiketler: Fren balatası

Düşüncelerinizi Paylaşın..

seo ankara
Otomatik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Fiyatları
Otomatik Çelik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ingilizce kursu ankara
toefl kursu ankara
Birebir ingilizce kursu ankara
Ankara Avukat
Ankara ceza avukatı
sincan boşanma Avukatı
eryaman boşanma Avukatı
etimesgut boşanma Avukatı
ankara boşanma Avukatı