Fiat Palio Triger Seti Eksantrik Kayış Kiti Fiyatları

Yazar Tasdemir06 30/10/2017 2 Yorum Yedek Parça Fiyatları,

Fiat Palio Triger Seti Eksantrik Kayış Kiti Fiyatları ve Değişimi

 

Daha önceki triger kayışı nedir yazımızda triger kayışı nedir, triger kayışı ne iş yapar, triger kayışı koparsa ne olur triger kayışı ne sıklıkla değişir ve koparsa ne olur gibi konulara detaylı olarak değinmiştik. Yazımızı okuyarak triger kayışı ( eksantrik kayış kiti ) hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Ancak genel olarak ifade etmek gerekirse, Triger kayışı krank milinden aldığı hareketi ekzantrik mili ve/veya millerine ileterek supapların açılıp kapanmasına olanak sağlayan bir parçadır. Ayrıca otomobil modeline bağlı olarak motor soğutma sıvısını soğutma sistemi içerisinde döndüren devridaim pompasına da hareket verir.

 

Fiat Palio Triger Kaç Km'de Değişir ?

 

Ya var olan bir Palio'nuzun triger değişimi zamanı gelmiştir, ya da yeni bir Palio aldığınız zaman eğer satın aldığınız kişi değiştirip vermedi ise sizin değiştirmeniz gerekmektedir. Fiat Palio artık üretimi durdurulan bir araç olduğu için eğer yeni bir Fiat Palio alacaksanız aldığınız araç ikinci el yani kilometre yapmış araç olacaktır. Bu durumda aracı aldığınız kilometreye dikkat etmeniz gerekir.

 

Mevcut aracınızın bakımlarını yaptırırken triger değişimi zamanını da göz önünde bulundurarak bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. İnternetten yaptığınız araştırmalarda 100bin kilometreye kadar değiştirmeseniz de olur gibi yazılar okuyabilirsiniz. Ancak triger kayışı palio aracınızın önemli hayati parçalarındandır, kopması durumunda yüksek masraflı motor arızaları yaşayabilir, kaza bile yapabilirsiniz, bu nedenle sınırları zorlamamanız gereken bir parçadır.

 

Fiat palio triger kayışı değişimi aracınızın durumuna göre her 45.000 ve 60.000 km arasında veya 4 yılda bir kez  ( hangisi önce dolarsa ) yapılmalıdır. Yani palio arabanızla az kilometre yapıyorsanız ve 45-50 bin 4 yılda dolmuyorsa, palio eksantrik kayışını 4. yıla girerken, çok km yapıyorsanız ise km dolduğunda değiştirmeniz gerekmektedir.

 

Fiat Palio Triger Seti Fiyatları 

 

Fiat Palio , Fiat modelleri arasında yedek parçası uygun fiyat olan modellerden biridir. Bu nedenle Fiat palio eksantrik kayış kiti değişiminde önemli olan parçanın fiyatı değil, ustaya vereceğiniz triger kayışı değişimi fiyatıdır. Çok işçilik gerektiren bir durum sözkonusu olduğu için genelde triger kayışı değişim ücreti teriger kayışı fiyatının üzerine çıkmaktadır. Ancak genel olarak bakarsak, fiat palio triger seti fiyatları 60 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Bu fiat farkının nedeni araç modeli ve yedek parçanın markasından kaynaklanmaktadır.

 

2 Yorum

Murat:
30/10/2017, 01:15:34 PM
Yanıtla

Benim aracim 53 binde gecen ay bakima goturdum ancak yetkili servisbdegildi bana hic trigerle ilgili bir seyde soylemedi. Servis olmayincaiyi bakmiyorlar

Yahya:
01/11/2017, 08:07:51 AM
Yanıtla

Peugeot 206+ aracim var 60 bine geldi . Acaba onunda triger seti degismelimiydi. 50 binde biseg demediler bana . Bakimida geldi gostereyim

Düşüncelerinizi Paylaşın..