Fiat Doblo Kış Lastiği Fiyatları Ebatları

Yazar Tasdemir06 16/12/2017 0 Yorum

Fiat Doblo Kış Lastiği Fiyatları Ebatları 

 

 

Soğuk havaların gelmesi ile kış lastiği arayan araç sürücülerinde bir hayli artış var.  Kış lastiği hem kendi can güvenliğimiz hem de trafikteki diğer sürücü ve yayaların can güvenliğinin yanı sıra maddi olarak da bizi koruyor. Kar yağmadan önce alacağınız bir kar lastiği ile tasarruf yapabilirsiniz.

 

Fiat Doblo sürücüleri de kış mevsiminin gelmesi ile fiat doblo kış lastiği aramalarına başladılar. Lastik değiştirirken 4 lastiği de birlikte değiştirmenin daha sağlıklı olması alacağınız lastiğin de maddi olarak 4 kat maliyetli olması demek. Bu nedenle Fiat Doblo Kış Lastiği Fiyatları araştırması yapmak sizin için her zaman maliyet düşürme açısından avantajlo olacaktır.

 

Fiat Doblo Kış Lastiği alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

 

Onlarca farklı lastik markasının ürettiği yüzlerce farklı kış lastiği arasından bir seçim yapmanız gerekiyor ama nasıl bir seçim yapmalısınız bilemiyorsunuz. Bilemiyor olmanız gayet doğal. Fiat Doblo Kış Lastiği alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus var bunları göz önünde bulundurursanız en ideal fiat doblo kar lastiği satın almış olursunuz.

 

  • Lastik sitelerini/mağazalarını ziyaret etmeden önce aracınızın binek mi , ticari mi, suv mu olduğunu göz önünde bulundurun.
  • Aracınızdaki mevcut doblo lastiğin boyutlarını bilmeniz gerekir ve bu da aracın mevcut lastikleri üzerinde 195 60 r16 , 195 / 60 r 16 c 99t şeklinde yazar. Fiat doblo lastik ebatlarını bildiğiniz zaman yanlış bir lastik almamış olursunuz.
  • Aracınızla günlük yaptığınız mesafe de önemlidir. Kış lastikleri geniş tabanlı olduğundan ve yola yapıştığından yakıt tüketimini çok etkiler
  • İnternetten yaptığınız araştırmalarda karşınıza forumlar çıkar. Hemen hemen her lastiği daha önce kullanmış insanların yorumlarından faydalanabilirsiniz. olumlu veya olumsuz yorumlar Doblo Kış Lastiği almadan önce sizi önemli ölçüde yönlendirecektir.

 

Fiat Doblo Kış Lastiği Ölçüleri

 

Fiat Doblo aracınızın kış lastiği ölçüleri ;
 

Jant ölçüsü 14 inch ise : 175 70 R14
 

Jant ölçüsü 15 inch ise : 185 65 R15 ve 195 65 R15
 

Jant ölçüsü 16 inch ise : 195 60 R16
 

şeklinde olabilir. Aracınızın jant boyutlarını ve doblo jant bijon aralığı ölçülerini biliyor olmanız lastik seçerken sizin avantajınıza olacaktır.

 

 

Fiat Doblo Kış Lastiği Fiyatları

 

Fiat Doblo Kış Lastikleri jant ölçüsüne ve lastiğin markasına göre değişmekle birlikte ;

 

Doblo 175 70 R14 kış lastiği fiyatları websitemizde 155 TL ile 250 TL arasında,

Doblo 185 65 R15 kış lastiği fiyatları websitemizde 160 TL ile 220 TL arasında,

Doblo 195 65 R15 kış lastiği fiyatları websitemizde 175 TL ile 258 TL arasında

Doblo 195 60 R16 kış lastiği fiyatları websitemizde 240 TL ile 290 TL arasında

 

değişmektedir.

 

Doblo kış lastiği satın almak için sayfamıza gidebilirsiniz : https://tasdemirlerotoyedekparca.com.tr/kislik-oto-lastik 

 

Düşüncelerinizi Paylaşın..