Dizel mi lpg mi az yakar 2018

Yazar Tasdemir06 14/09/2018 1 Yorum

Dizel mi Lpg mi 2018 Az Yakar 2018

 

2018'i tamamlamak üzereyiz 2019'a giriş yapıyoruz. Halen daha sorular gelmeye devam ediyor Dizel mi lpg mi 2018 yılında da çok sorulan sorulardan. Malum yakıt fiyatları artık sürücülerin canını sıkacak seviyelerde , öyle ki işyeri evine biraz uzak olanlar artık araçlarını kullanmayıp toplu taşıma araçları ile işe gidip gelmeye veya yanlarına aynı işyerinde çalışan birilerini ücretli olarak almaya başladı. Hal böyle olunca yeni araç alacaklar da dizel araç mı alınır yoksa lpg + benzinli araç mı alınır sorguluyor.

_______________________________________________________________

İndirimli Oto Yedek Parça Ve Aksesuarlar, Ücretsiz Kargo > Adrese Teslim

________________________________________________________________

Benzinli + LPG'Li Araçların Avantajları :

 • Benzinli araçlar emsali dizel araçlara göre sıfır alırken çok daha uygun fiyatlı oluyorlar yakıt nedeniyle.
 • Benzinli araçların bakımları çok daha uyguna geliyor. Dizel Araçların bakım maliyetleri yüksek.
 • Dizel yakıt bilmediğiniz yerden aldığınızda üçkağıda gelme sahte katkılı yakıt alma olasılığınız yüksek yakıtla çok oynanabiliyor. Benzinde bu çok zor.
 • Dizel motorlar kilometresi arttıkça daha çok gürültü yapmaya başlıyorlar.
 • Benzinli araçların yapıları dizel araçlara göre daha basit ve herhangi bir arıza durumunda daha az üzüyor.

Benzin + LPGli Araçların  Dezavantajları

 • LPG motora bir süre sonra zarar vermeye başlıyor
 • Benzin fiyatları tavan seviyede 
 • Benzinli araç daha çok yakıyor
 • LPG'nin kendine has arıza çıkarma huyları var
 • LPG ile her otoparka girilemiyor

 

Dizel Araçlarda ise benzinliden yana tek avantaj, yakı tasarrufu. Bunun dışında dizel araç alırken de satarken de yüksek fiyatlıdır. Alırken çok ödersiniz satarken de çizgisini bozmaz.

 

Güncel Akaryakıt Fiyatları 

 

 • Opet Kurşunsuz Benzin 95 (Ultra Force 95)  6.97 TL
 • Opet Motorin (Ultra Force Eurodiesel) 6.38 TL
 • Aygaz LPG 3.85 

 

Görüldüğü üzere benzin ve motorin arasında litrede 50 kuruş gibi bir fark var. Kısa mesafelerde bu aslında önemli olmayacak bir rakam ve lpg ise şuan yüksek fiyatlarda olmasına rağmen benzin ve motorine oranla çok daha uygun.

 

dizel mi lpg mi dizel mi lpg mi az yakar 2018 dizel mi lpg mi 2018 dizel mi lpg mi az yakar dizel mi lpg mi avantajlı dizel mi lpg mi 2017 dizel mi lpg mi daha ekonomik dizel mi lpg mi 2016 dizel mi lpg mi ekşi dizel mi lpg mi daha iyi dizel mi lpg mi ekonomik dizel mi lpg mi hesaplama astra dizel mi lpg mi accent era dizel mi lpg mi auris lpg mi dizel mi dizel mi lpg mi benzin mi benzin mi dizel mi yoksa lpg mi dizel corolla mı lpg li civic mi dizel mi çok yakar lpg mi dizel mi lpg mi daha az yakar duster lpg mi dizel mi 2.el dizel mi lpg mi ikinci el dizel mi lpg mi focus 2 dizel mi lpg mi fiat punto dizel mi lpg mi getz dizel mi lpg mi golf dizel mi lpg mi honda civic dizel mi lpg mi hyundai accent era dizel mi lpg mi astra h lpg mi dizel mi dizel mi iyi lpg mi şehir içi dizel mi lpg mi jetta dizel mi lpg mi dizel mi lpg li mi dizel araba mı lpg li mi megane dizel mi lpg li mi megane dizel mi lpg mi megane 3 dizel mi lpg mi dizel otomatik mi lpg otomatik mi opel astra dizel mi lpg mi passat dizel mi lpg mi peugeot 307 dizel mi lpg mi symbol dizel mi lpg mi toyota corolla dizel mi lpg mi dizel mi ucuz lpg mi uzun yolda dizel mi lpg mi lpg mi yoksa dizel mi 1.6 dizel mi 1.6 lpg mi 1.3 dizel mi 1.6 lpg mi dizel mi lpg mi az yakar 2015 206 dizel mi lpg mi megane 2 dizel mi lpg mi

1 Yorum

ege:
18/10/2018, 11:53:10 AM
Yanıtla

lpg

Düşüncelerinizi Paylaşın..