Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti 2019

Yazar yedekparca 07/01/2019 0 Yorum

İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi olarak da bilinen Avrasya Tüneli, hiç kuşkusuz İstanbutrafiğini hafifletmek için atılmış en ehemmiyetli adımlardan biridir. Deniz altından geçen dünyanın ilk iki katlı karayolu tüneli olma özelliği taşıyan Avrasya Tüneli için geçiş fiyatlarını ve ücret tarifesini araştırdık. İşte Avrasya Tüneli için otomobil geçiş fiyatı ve minibüs geçiş fiyatları. Avrasya tüneli geçiş ücreti 2019 avrasya tüneli ücreti tek yön mü avrasya tüneli geçiş sorgulama avrasya tüneli fiyatı 2019 avrasya tüneli motor ücreti avrasya tüneli motosiklet geçiş cezası avrasya tüneli nedir avrasya tüneli yeni ücreti

Avrasya Tüneli

İstanbul’da araç trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden biri olan Kazlıçeşme – Göztepe hattında hizmet veren Avrasya Tüneli, toplam 14,6 kilometrelik bir mesafede hizmet veriyor.

Projenin 5,4 kilometrelik bölümü, denizin altına yapılan iki katlı tünelden ve irtibat tünellerinden oluşurken, Avrupa ve Asya yakalarında toplam 9,2 kilometrelik rotada yol genişletme çalışmaları yapılmıştır.

 

Avrasya Geçiş Ücreti 2019

Köprü trafiği ve araç yoğunluğuna girmeden Avrasya Tüneli üzerinden boğazın bir yakasından diğer bir yakasına geçmenin de bir fiyatı bulunuyor. OGS ve HGS sistemleri ile geçiş yapılan tünelin fiyat bilgilerini ve 2019 aktüel fiyat tarifesini araştırdık. Avrasya tüneli kaç para? Avrasya tüneli otomobil geçişi kaç TL? Avrasya tüneli ödemesi nasıl yapılır? İşte Avrasya Tüneli 2019 fiyat listesi gibi tüm suallerin cevapları.

Araç türüne göre Avrasya Tüneli geçiş ücreti

 • Otomobil: 23.30 TL
 • Minibüs: 34.90 TL

Geçiş ücreti her iki istikamete geçişte de aynı oranda uygulanmaktadır. Başka bir deyişle ödeme her iki istikamete geçerken de ayrı ayrı ödenir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde olduğu gibi Avrupa istikametine geçişte ücret alınmaması gibi bir vaziyet mevzubahis değildir.

Avrasya tüneli ödemeleri nasıl yapılır?

Ödemeler HGS ve OGS hizmeti ile gerçekleştirilmektedir. Ayrı olarak HGS ve OGS anlaşmalı bankaları olarak Garanti Bankası ve Yapı Kredi bankası da kullanılmaktadır. Geçiş sırasında gişeler iştirak ettiği için dilediğiniz gişeden geçiş yapabilir, bakiye hesabınızdan düşecektir.

Rastgele bir OGS veya HGS hesabınız yoksa Bankalar veya PTT Şubeleri aracılığı ile yeni bir OGS veya HGS hesabı açabilirsiniz.

OGS veya HGS hesaplarındaki bakiyenin yetersiz olması durumunda tekrar hesabınıza yükleme yaptıktan sonra, Avrasya Tüneli internet sitesi üzerinde bulunan “Ödeme” sayfasını kullanarak veya anlaşmalı banka, PTT üzerinden ödeyebilirsiniz.

Geçiş ihlali sonrası 15 gün içerisinde geçiş ücretinin ödenmesi durumunda ceza uygulanmıyor. 15 günden sonra yapılacak ödemelerde ise geçiş ücretine ek olarak geçiş ücretinin 4 katı ihlal cezasının ödenmesi gerekiyor.

Avrasya tünelinden geçişi yasak olan araçlar

Otomobil ve Minibüs dışında bir hayli aracın Avrasya Tüneli’ni kullanması ve buradan geçiş yapmasına müsaade edilmiyor. Avrasya tünelinden geçemeyen araçlar aşağıda listelenmiştir.

 • Bisiklet
 • Motosiklet
 • Otobüs
 • Kamyon
 • Tır
 • Çekici araç
 • İkiden fazla aks bulunan araçlar
 • 5 ton üzeri ağırlıktaki araçlar
 • Tehlikeli madde taşıyan araçlar
 • 2 metre 80 santimetre üzerindeki araçlar

Düşüncelerinizi Paylaşın..

seo ankara
Otomatik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Fiyatları
Otomatik Çelik Kepenk
Otomatik Çelik Kepenk Ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ingilizce kursu ankara
toefl kursu ankara
Birebir ingilizce kursu ankara
Ankara Avukat
Ankara ceza avukatı
sincan boşanma Avukatı
eryaman boşanma Avukatı
etimesgut boşanma Avukatı
ankara boşanma Avukatı